Stowarzyszenie ODNOWA Mirsk

Stowarzyszenie ODNOWA Mirsk

O Mirsku

Głosujemy na projekty dotyczące gminy MIRSK

Szanowni Mieszkańcy,
ZACHĘCAMY DO WSPARCIA GŁOSOWANIA!

Na stronie
https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/ możemy wybrać najlepsze ze zgłoszonych projektów.
Co istotne możemy zagłosować na projekty , które będą realizowane w naszej gminie Mirsk!
Wystarczy wypełnić ankietę ( zero opłat ) .

WYBIERAMY:
– w projekcie o charakterze turystycznym – 173 ” Góry Bezpieczne ” .
– w projekcie w obszarze wspierania społeczeństwa obywatelskiego – 158 ” Promujemy Życie ” .
– w projekcie na rzecz seniorów – 151 ” Międzypokoleniowa Akademia Umiejętności i Pasji ” .
Głosujemy na trzy projekty dla NASZEJ GMINY I JEJ MIESZKAŃCÓW !
Partner Projektów SMGM „ODNOWA ”

INSTRUKCJA:
Jak oddać głos?
Wejdź na stronę: https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/
Z każdego zakresu tematycznego wybierz projekt, na który chcesz zagłosować (w sumie możesz wybrać 7 projektów, bo jest 7 zakresów tematycznych)!!!
Wpisz swoje imię i nazwisko, kod pocztowy (weryfikujemy czy jesteś mieszkańcem województwa dolnośląskiego), PESEL (weryfikujemy czy masz ukończone 16 lat), nr telefonu (na ten numer wyślemy kod weryfikacyjny – ten numer telefonu może zostać wykorzystany tylko 1 raz).
Potwierdź, że nie jesteś robotem.
Wyraź zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Kliknij przycisk ODDAJ GŁOS.
W przeglądarce pojawi się nowe okno do wpisania kodu weryfikacyjnego.
Na podany numer telefonu zostanie wysłany bezpłatny SMS z kodem weryfikacyjnym.
Wpisz kod weryfikacyjny w przeznaczonym do tego polu, masz na to 2 minuty.
Po wpisaniu kodu, kliknij przycisk POTWIERDŹ GŁOS.
– Brawo Twój głos został oddany!

OPIS PROJEKTÓW:

Projekt 173. „Góry Bezpieczne” cykl działań, który ma na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo podczas górskich wycieczek. Turyści (indywidualni i zorganizowane grupy) bardzo często zaniedbują podstawowe zasady dotyczące bezpiecznych zachowań na szlakach.
Niefrasobliwość może skutkować wypadkami, a czasem też doprowadzić do tragedii. Może sprowadzić poważne zagrożenie na innych uczestników eskapad. Dzięki organizacji górskich imprez (rajdów) połączonych z dyskusją (prelekcjami) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na szlakach mamy nadzieję podnieść świadomość turystów w kwestii dbałości o siebie i innych spędzających wolny czas w górach. Instruktorzy i przewodnicy PTTK podczas marszruty (zaplanowano 5 – 6 rajdów o łącznej długości ok. 50 km) zaznajomią prowadzone grupy z zasadami bezpiecznego poruszania się po górskich szlakach oraz niesienia pomocy potrzebującym tak, by nie narażać własnego bezpieczeństwa.
Równoległym elementem naszego działania ma być uświadomienie jak najszerszej grupie potencjalnych turystów (za pośrednictwem udziału mediów w projekcie), że nie powinniśmy tak do końca zawierzać naszego bezpieczeństwa nowoczesnym technologiom. Planujemy zamontować na szlakach dodatkowe oznakowanie (upoważnieni „znakarze” PTTK podzielą trasę na sektory), które pomoże określić miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy (bez pomocy mobilnych aplikacji). Będą to małe odblaskowe tabliczki umieszczone bezpośrednio przy oznaczeniu koloru szlaku, na których będą numery sektorów (na całej długości trasa turystyczna zostanie podzielona na sektory – np. o długości ok. 1 km).
– Osoby ze słabszą orientacją terenową łatwiej określą swoje położenie na mapie, gdzie znajdą się te same informacje.
– W przypadku konieczności wezwania pomocy ułatwimy określenie miejsca dokąd mają dotrzeć ratownicy.
– Gdy „zgubimy” kogoś na szlaku będziemy mogli łatwo go zlokalizować bez angażowania specjalistycznych służb.
– Gdy w nocy zabłądzimy schodząc z trasy – latarka w telefonie może odnaleźć odblask tabliczki i pomóc wrócić na szlak.
To nowatorski projekt, który swój start będzie miał na Dolnym Śląsku. Zyskał już aprobatę Policji, GOPR, Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Granicznej oraz Straży Leśnej.
Rafał Fronia – znany polski himalaista, członek Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 powiedział:
„można podać dużo przykładów, że ten pomysł ma szansę pomóc …i ani jednego, że może zaszkodzić”

158. „#Promujemy Życie” to cykl prezentacji prowadzonych przez ratowników medycznych oraz harcerskich instruktorów. Akcja ma uzmysłowić uczestnikom biorącym udział w spotkaniach – jak łatwo w 3-4 krokach doprowadzić do przywrócenia akcji serca. Podobnie jest w sytuacji stosowania manewru (chwytu) Heimlicha przy zadławieniach. Nagłe ustanie akcji serca oraz zadławienia to najczęściej występujące wypadki mogące skutkować poważnym uszczerbkiem na zdrowiu a nawet śmiercią poszkodowanego. Dzięki zaplanowanemu cyklowi kilkunastu imprez pragniemy dotrzeć z tą cenną wiedzą do jak największej grupy ludzi. Poprzez szeroko zakrojoną kampanię informacyjną mamy zamiar uświadomić odbiorcom (uczestnikom czynnie biorącym udział w spotkaniu jak i tylko obserwatorom), że niejednokrotnie sami (dzięki prostym umiejętnościom) możemy skutecznie udzielić pierwszej pomocy zanim na miejscu zdarzenia pojawią się ratownicy. Umiejętność reagowania w potrzebie oraz bezinteresownego niesienia pomocy to jeden z filarów społeczeństwa obywatelskiego.
Zajęcia przygotowywane są w Jeleniej Górze (min. 3x) w Galerii Sudeckiej, w Mirsku oraz kilku innych miejscowościach. Aby w sposób naturalny zwiększyć frekwencję – zamierzamy „przyłączyć” się do już zaplanowanych większych imprez (np. „Dni Mirska”).
Otwarty charakter działań ma pobudzić do chęci zdobycia umiejętności udzielania pomocy potrzebującym. Mamy tylko 4 minuty na uratowanie życia – nie zmarnujmy ani sekundy!!!Aby pomóc innym – oddaj swój głos na projekt nr 158

151 . „Międzypokoleniowa Akademia Umiejętności i Pasji” to pomysł na umożliwienie kreatywnego, ciekawego (a co najważniejsze – z dala od gier komputerowych i telewizora) spędzenia czasu przez dziadków razem ze swoimi wnukami. Zróżnicowana tematycznie oferta edukacyjno – rozrywkowa w postaci warsztatów w terenie zapewni dużo ciekawych wrażeń, ale także i wiele nauczy młodszych i nieco starszych uczestników imprez. Dzieci będą mogły miło spędzić czas w towarzystwie dziadków, którzy niejednokrotnie dysponują (niestety niedocenianą) wielką wiedzą, ale nie zawsze mają możliwość by zająć się przygotowaniem takiego wyjazdu. Bo dziadkowie to często taka nasza rodzinna Wikipedia!
Projekt zakłada organizację wyjazdów (od lipca do października) w różne ciekawe miejsca. Wśród propozycji znalazły się m.in.: „Galeria pod Aniołem” w Dobkowie, agroturystyka „Podkówka” w Świdniku, „Ziołowa Zagroda” w Rzeszówku, „Wioska Barwnych Wątków” w Chrośnicy, ROCK’si goewyprawy (miejsce do ustalenia z organizatorem – impreza polega na wyjeździe na stanowisko gdzie można znaleźć różne minerały) oraz zajęcia komputerowe. W związku z tym, że szczegółowe opisy przygotowywanych dla uczestników atrakcji zajęłyby zbyt wiele miejsca – wszystkich zaciekawionych zapraszamy na strony ww organizatorów gdzie znajdziecie Państwo dokładne informacje o proponowanych atrakcjach.
Wszystkie koszty (transport, uczestnictwo w warsztatach) pokryte zostaną ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk 2019”.
Trzeba spełnić tylko jeden warunek – oddać wystarczającą ilość głosów na projekt nr 151.
https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *