Stowarzyszenie ODNOWA Mirsk

Stowarzyszenie ODNOWA Mirsk

O Mirsku

Podsumowanie pomocy sąsiedzkiej w gminie Mirsk

Miejmy nadzieję, że epidemia koronawirusa za jakiś czas odejdzie do historii. Na teraz powoli wracamy do normalnego życia, pamiętajmy o rozsądku – maseczki i dystans społeczny w większych skupiskach ludzi w zamkniętych przestrzeniach.

W tym miejscu raz jeszcze chciałbym podziękować WSZYSTKIM osobom zaangażowanym w szycie maseczek dla mieszkańców gminy Mirsk. Teraz wiem na pewno – co by się złego nie wydarzyło – damy radę!

W gminie Mirsk od początku rozwoju epidemii koronawirusa wiele osób dobrej woli bezinteresownie zaangażowało się w pomoc sąsiedzką. Dzielne Panie (m.in. z Ciocia mi uszyła.) rozpoczęły szycie maseczek dla szpitali, służb mundurowych, wolontariuszy itd. Przekazywanie maseczek dotyczyło także mieszkańców gminy Mirsk. Inicjatywa nabrała rozpędu, od kiedy siły połączyły Panie szyjące (na czele z Eweliną z Ciocia mi uszyła) oraz Odnowa – Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mirsk.

Pod szyldem „Pomoc sąsiedzka w Gminie Mirsk” oraz „Szyjemy maseczki dla Mieszkańców Gminy Mirsk” udało się zorganizować szeroko zakrojoną oddolną inicjatywę. Do pomocy zgłosiło się wiele osób m.in. Panie szyjące, osoby finansujące zakup materiałów czy koordynujące dystrybucję maseczek ochronnych.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób, które poświęciły wiele czasu i środków, udało się uszyć ok. 1500 maseczek ochronnych. Zdecydowana większość z nich już trafiła do mieszkańców gminy Mirsk. Jeśli są jeszcze gdzieś potrzebne większe ilości prosimy o kontakt: karolwilk23@gmail.com.
Maseczki dotarły do wszystkich miejscowości naszej gminy. Można było otrzymać je w sklepach, kościołach, u sołtysów, a nawet od…Policji. Mamy nadzieję, że dzięki możliwości bezpłatnego otrzymania maseczek wielu naszych mieszkańców nie tylko uniknęło mandatu, ale również zwiększyło bezpieczeństwo swoje i najbliższych, a zatem całej naszej gminy.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą inicjatywę, a w szczególności:
– Pań z Ciocia mi uszyła.
– wszystkich Pań szyjących
– Odnowa – Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Mirsk
– właścicieli sklepów, w których mogliśmy rozdawać maseczki
– wolontariuszy
– wpłacających
– sołtysów, którzy zajęli się dystrybucją maseczek w swoich sołectwach
– Policji, która życzliwie odpowiedziała na naszą propozycję współpracy i rozdawała maseczki z pouczeniem o obowiązku ich używania
– Soni za wsparcie graficzne
– redakcji lwowecki.info oraz „Wieści Mirska” za informowanie o naszej inicjatywie.

Ponadto stowarzyszenie ODNOWA otrzymało od wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Marcina Krzyżanowskiego oraz senatora RP Krzysztofa Mroza dodatkowe maseczki wielokrotnego użytku oraz płyn dezynfekujący, które przekażemy do instytucji, gdzie przebywa wielu seniorów tj. do Domu Pomocy Społecznej, bibliotek oraz kościołów.

Jesteśmy przekonani, że Mieszkańcy gminy Mirsk zdali egzamin z solidarności i współpracy w niezwykłej sytuacji z jaką przyszło się nam zmierzyć. Mamy nadzieję na jak najszybsze znoszenie restrykcji i powrót do normalności. Tymczasem nosimy maseczki, zachowujemy dystans społeczny i raz jeszcze dziękujemy ludziom dobrej woli, dzięki którym nasza inicjatywa osiągnęła taki sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *