Stowarzyszenie ODNOWA Mirsk

Stowarzyszenie ODNOWA Mirsk

Polityka w Mirsku

Składowisko odpadów w Karłowcu

Od jakiegoś czasu otrzymywałem sygnały, że odpady docierają na teren naszej gminy nie tylko do Rębiszowa, ale także do Karłowca…

Wysłałem do Urzędu Gminy zapytanie w tej sprawie i otrzymałem informację o toczącej się rekultywacji składowiska odpadów w Karłowcu (treść dokumentu udostępnię w kolejnym poście dotyczącym Karłowca).
Od tego czasu temat nie był na nowo podnoszony, aż do tego tygodnia, kiedy zadzwonili do mnie zaniepokojeni mieszkańcy Karłowca informując o dużej ilości samochodów ciężarowych przywożących odpady na wysypisko w ostatnim czasie.

Wspólnie wybraliśmy się zobaczyć co dzieje się na miejscu. Efekty wizji lokalnej (oraz zdjęć wykonanych kilka dni wcześniej) prezentuję poniżej. Sami Państwo oceńcie co znajduje się w środku hałdy.
Pytanie jakie dokładnie odpady dotarły na teren naszej gminy (wg dokumentów) i czy (ew. ile razy) przeprowadzono ich kontrolę. Wysypisko znajduje się w stosunkowo niewielkiej odległości od domów oraz od Kwisy.

Wraz z zaniepokojonymi mieszkańcami mamy nadzieję, że odpowiednie służby oraz Urząd Mista i Gminy Mirsk posiadają niezbędną wiedzę w tym zakresie, a także, że zadbały o bezpieczeństwo mieszkańców oraz czystość środowiska.

Nim otrzymamy stosowne odpowiedzi nasuwa się ogólne pytanie czy na teren naszej gminy powinny docierać różnego rodzaju odpady m.in. z Niemiec? Co Państwo o tym sądzicie?

Jeśli ktoś posiada zdjęcia z wysypiska Karłowca z wcześniejszego okresu proszę o ich udostępnienie.
Dziękuję Mieszkańcom za czujność i troskę o środowisko!

Karol Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw na ODNOWA

Promocyjny

Dołącz do nas

Projekty i działania

  •  Wizyta ratowników podczas dni Mirska.
  •  Akcja Kwiatek dla Pszczoły
  • Dwa wyjazdy „Międzypokoleniowej Akademii…
  • Wizyta dzieci z Mirska podczas festynu ratowniczego na lotnisku w JG
  • Tomek Musztafa brał udział w JG w 28 finale WOŚP w Galerii Sudeckiej.
  • sprzęt (fantomy) na organizację finału WOŚP (28) przez OSP w Giebułtowie.

najnowsze komentarze

    Archiwa